ساخت استودیوی ضبط صدا امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی با هزینه ای بسیار کمتر نسبت به گذشته امکان پذیر است. می توانید با هر بودجه ای و با توجه به امکانات و نوع پروژه ی که در دست دارید یک استودیوی کوچک خانگی راه اندازی کنید. ممکن است تنها قصد داشته باشید بر روی ویدیو های خود صداگذاری کنید یا اینکه بخواهید ایده های موسیقیایی خود را ضبط کنید.
بدون شک انسان با کشف و مهار آتش دنیای پیرامون خود را دگرگون کرده است. آتش نه تنها گرما بخش روز های سرد و روشنایی بخش شب های زندگی بشر بوده بلکه یار جدا نشدنی او به هنگام پخت و پز و همچنین در مواجهه با حیوانات درنده نیز بوده است. روشن کردن آتش مهارتی است که در سفر های بیرون از شهر به منظور پخت و پز و گرم شدن در روز های سرد سال ضروری خواهد بود.
سفره هفت سین نوروز ما میهمان کوچکی دارد که به شاد ترین روز های آغازین سال حس شادابی و زندگی می بخشد. ماهی قرمز، ماهی گلی یا ماهی عید، اینکه نامش چیست چندان اهمیتی ندارد؛ موضوع مهم این است که این موجود زنده دوست داشتنی طول عمری برابر باحد اقل 5 تا 10 سال دارد که به 25 سال نیز می رسد.
انسان می تواند بدون غذا، دو تا سه هفته دوام بیاورد اما بدون آب در دمای معمولی بیش از 100 ساعت یا 4 روز دوام نخواهد آورد. از آنجایی که انسان قادر به نوشیدن آب شور نیست، در مواقعی که آب شیرین در دسترس نیست تنها چاره برای زنده ماندن نمکزدایی آب دریااست. نمکزدایی فرایندی است که نمک را از آب دریا خارج می کند.
اگر به هر دلیلی (قرار گرفتن در بیابان دور از آب شهری، نجات پیدا کردن از یک حادثه یا بلایای طبیعی یا زندگی در یکی از نقاط جهان با امکانات محدود) آب تصفیه شده در دسترس نباشد، چاره ای نیست جز اینکه خودتان دست به کار شوید و آب را قبل از آشامیدن از وجود انگل، باکتری و هرگونه ناخالصی مضر دیگری پاک کنید.