چگونه با استفاده از چاپستیک (چوب غذاخوری) غذا بخوریم؟

Hossein Ghahramani's picture
گردآوری و ترجمه
حسین قهرمانی

اگر شما هم مثل من عاشق غذاهای آسیای شرقی هستید و یا فقط به غذا خوردن با "چاپستیک" ، دو چوب بلندی که در کشورهایی مثل چین، ژاپن یا کره جنوبی برای خوردن غذا از انها استفاده می شود، علاقه مند هستید، جای درستی آمده اید. در این صفحه قصد داریم روش صحیح خوردن غذا با این دو چوب بلند و باریک را به شما آموزش دهیم. در ظاهر ممکن است ساده به نظر برسد، اما به احتمال زیاد هر بار که سعی کرده اید با چاپستیک غذا بخورید، در آخر تسلیم شده اید و به سراغ قاشق و چنگال خودمان رفته اید. حال زمان آن فرا رسیده که از غذا خوردن با چاپستیک، در حالی که دیگران با تعجب و حسرت به شما نگاه می کنند لذت ببرید.

گام های مقاله
1
چوب اول را بین انگشت وسط و میانه ی انگشت شست خود نگه دارید.

قسمت پهنتر چوب باید در انتهای مابین انگشت شست و انگشت اشاره قرار گیرد، در حالی که قسمت باریک تر چوب در امتداد انگشت وسط قرار می گیرد. به طور کلی چوب اول را میتوانید مانند گرفتن قلم هنگام نوشتن، مابین انگشت وسط یا انگشت چهارم و انگشت شست قرار دهید و بعد انگشت اشاره را بلند کنید تا چوب دوم را با کمک نوک انگشت شست در بر بگیرد.

  • نکته: چوب اول حتما باید با میانه ی انگشت شست نگه داشته شود.
2
چوب دوم را با کمک انگشت اشاره و نوک انگشت شست محکم بگیرید.

دقت کنید که نوک هر دو چاپستیک در یک سطح باشند برای اطمینان از هم سطح بودن دو چوب می توانید در حالی که هر دو چوب را به طور صحیح در دست گرفته اید،دست را به سمت میز گرفته و هز دو نوک را  آنها را به میز یا ته ظرف بزنید تا همسطح شوند.

3
چوب اول را محکم در وضعیت گفته شده ثابت نگه دارید و چوب دوم و بالایی را به سمت چوب اول، باز و بسته کنید.

به طور کلی چوب اول یا پایینی باید همواره ثابت باشد، در حالی که چوب دوم یا بالایی متحرک است. در واقع انگشت شست نیز تقریبا در جای خود بی حرکت است و فقط انگشت اشاره حرکت می کند.  با خم کردن انگشت اشاره، چاپستیک ها بسته می شوند و با صاف کردن انگشت اشاره از هم باز می شوند. 

4
باز و بسته کردن چاپستیک ها را تمرین کنید.

مطمئن شوید که هنگام باز و بسته کردن، چابستیک ها از روی هم عبور نکنند و به شکل X در نیایند. دقت داشته باشید که فاصله انگشتان و نوک چاپستیک ها از هم بین 5 تا 10 سانتی متر باشد و کمتر نباشد.

  • هنگامی که قصد دارید از ظرف فردی دیگر یا یک ظرف مشترک غذا بردارید بهتر است ا سوی دیگر چاپستیک ها استفاده کنید.
5
غذا را با زاویه ی صحیح از ظرف بردارید.

تکه های غذا را با زاویه ی تقریبا  45 درجه از ظرف کمی بلند کنید. اگر احساس کردید که در حالت نامطمئنی قرار دارد غذا را دوباره در ظرف قرار دهید و بار دیگر امتحان کنید.

  • هنگام گرفتن غذا اگر فشار بیش از اندازه باشد باعث می شود که چاپیتیک ها از روی هم عبور کنند و احتمال دارد غذا در بین راه بیفتد. فشار باید مناسب باشد که با تمرین، مقدار مناسب فشار بین چوب ها و غذا را یاد خواهید گرفت.
نکته ها: 
  • اختلاف بین فردی که تازه گرفتن چاپستیک را یاد گرفته و شخصی که از کودکی با چاپستیک غذا خورده است، در نحوه ی گرفتن چوبها است. هرچه فاصله نوک چاپستیک با انگشتان هنگام گرفتن بیشتر باشد بهتر و طبیعی تر به نظر می رسد. اما در ابتدا بهتر است با فاصله ی کم شروع کنید. 

  • صبور باشید این کار در ابتدا نیاز به تمرین دارد. سعی کنید هر روز این کار را با اجسام مختلف انجام دهید تا ملکه ی ذهن شما شود. هنگام خوردن غذا به دلیل گرسنگی این کار خسته کننده تر می شود. این کار را با تکه ای دستمال کاغذی، غذای مانده و هر چیز قابل حمل دیگری با چاپستیک به عنوان سرگرمی انجام دهید.

  • استفاده از چاپستیک های چوبی از همه ساده تر است. بعد  می توانید با چاپستیک های پلاستیکی و در آخر چاپستیک های فلزی که سخترین هستند و مخصوص کشور کره است این کار را امتحان کنید.

  • در فرهنگ کره، ژاپن و چین رها کردن چاپستیک ها درون ظرف غذا  یا عبور دادن چاپستیک ها از روی هم و به طور نا منظم در پایان و یا در طی خوردن غذا بی ادبی محسوب می شود. چاپستیک ها را بعد از اتمام غذا به صورت موازی و در کنار هم در بالای طرف غذا قرار دهید.

  • با چاپستیک ها به ظرف غذا ضربه نزنید. این همان کاری است که گدایان در زمان چین باستان انجام می داده اند.

  • قبل از برداشتن غذا از ظرف تصمیم خود را برای برداشتن تکه مناسب بگیرید. برخورد چاپستیک به غذا به منظور پیدا کردن قسمت مورد نظر بی ادبی محسوب می شود. مخصوصا اینکه چند نفر از یک ظرف غذا بخورند.

منابع

دیدگاه

0

دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه خود، وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید