چگونه با کفش های پاشنه بلند راه برویم؟

Hossein Ghahramani's picture
گردآوری و ترجمه
حسین قهرمانی

پوشیدن کفش های پاشنه بلند پاهای شما را کشیده تر، شکم شما را صافتر و ظرافت زنانگی شما را دو چندان می کند. حتی می تواند گام های بلند شما را حیرت انگیز کند اما راه رفتن با کفش های پاشنه بلند یک استعداد یا غریزه ی خدادادی نیست. مهارتی است که باید با تمرین و ممارست بیاموزید.

گام های مقاله
1
با پاشنه های کوتاه شروع کنید.

شما نمی توانید بدون اینکه تا به حال کفش پاشنه بلندی پوشیده باشید به سراغ کفش هایی با پاشنه های 10 سانتی بروید. کفشهایی با پاشنه های متفاوت در انواع کوتاه، ضخیم ودر اشکال مختلف وجود دارند. تمرین پاها به شما اجازه می دهد که مقاومت و قدرت قوزک پا را برای راه پیمایی ایمن و دلپذیر فراهم کند.

 • راه رفتن را با کفشهایی شروع کنید که پاشنه کوتاه و پهن دارند و اطراف پاهای شمارا محکم در خود نگه می دارند.
 • در مرحله بعد کفشهایی انتخاب کنید که پاشنه کوتاه اما باریک دارند.
 • سپس برای مدتی چکمه هایی با پاشنه های بلند اما پهن بپوشید. پهنی این پاشنه ها و حمایت پاها توسط چکمه به شما کمک می کند که از پاشنه های کوتاه تر به پاشنه های بلندتر بروید.
 • حال می توانید کفشهایی با پاشنه ی بلند انتخاب کنید که پاشنه ی آنها دقیقا به صورت یکپارچه از پاشنه پا شروع می شود و تا کف انگشتان پا ادامه دارد. این کفشها هرچند که اطراف قوزک پا را نگرفته اند و علیرغم بلندی پاشنه، به دلیل یک تکه بودن پاشنه با کف کفش، این راحتی را به شما می دهند که با اعتماد بنفس گام بردارید.
 • در آخر می توانید کفشهای پاشنه بلند با پاشنه های باریک و بلند را به راحتی و اعتماد به نفس کامل بپوشید چراکه ماهیچه های پاهای شما قویتر شده اند و این اجازه را به شما می دهند که تعادل خود را هنگام راه رفتن حفظ کنید.
2
کفشهایتان را با دقت انتخاب کنید.

روی کفشهای خود با زانوهای مستقیم و کشیده بایستید و سعی کنید پاشنه ی کفش ها را روی پنجه پا به میزان 2 تا 3 سانت از زمین بلند کنید. اگر نتوانستید، این به این معنی است که پاشنه این کفش ها برای شما زیادی بلند هستند. و برای راه رفتن مجبور می شوید زانو ها را به جلو خم کنید که اصلا جلوه ی زیبایی ندارد. در ضمن باید کمی جا برای کفی کفش اگر بعدا لازم شد جا بگذارید.

3
گامهای کوتاه بردارید.

راه رفتن با کفش های پاشنه بلند با آنچه که هنگام راه رفتن در کودکی آموخته اید فرق دارد بنابر این کمی نا آشنا به نظر می رسد. به نکات زیر توجه کنید:

 • گامهای کوتاه و آرام بردارید. مطمئن شوید که زانوها را به اندازه ی راه رفتن معمولی خم نمی کنید. هرچه پاشنه بلند تر باشد گام های کوتاه تری می توانید بردارید.
 • ابتدا پاشنه پا را روی زمین بگذارید و بعد پنجه ی پا. (هر دو را باهم روی زمین نگذارید) به محض اینکه وزن شما روی پنجه قرار گرفت وزن خود را به  جلو منتقل کنید. هنگامی که پاشنه را روی زمین گذاشته اید وزن خود را به پاشنه وارد نکنید که احتمال شکستن پاشنه در این حالت زیاد است.
 • پاها را نزدیک به هم نگه دارید. پا ها را  هنگام راه رفتن مانند catwalk از روی هم عبور ندهید. این کار نیاز به تمرین زیاد دارد.
 • هنگام ایستادن پاشنه ی یکی از پاها را به وسط پای دیگر نزدیک کنید و هنگامی که خسته شدید پاها را عوض کنید.
4
تمرین کنید.

قبل از اینکه خانه را با کفش های پاشنه بلند ترک کنید، برای یک روز اطراف خانه امتحان کنید. این کار نه تنها به شما اجازه می دهد که به پوشیدن آنها عادت کنید، بلکه باعث میشود کفش  جا باز کند و پای شما کمتر خواب برود. تمام کار هایی را که در حالت عادی انجام می دهید سعی کنید با کفش های پاشنه بلند انجام دهید، مانند:

 • تغییر مسیر. راه بروید، بایستید، بچرخید و به راه رفتن ادامه دهید.
 • کفش ها را روی سطوح مختلف امتحان کنید. روی فرش، پارکت و حتی سطوح لغزنده مانند سرامیک.
 • پله ها را فراموش نکنید. هنگام پایین رفتم تمام پای خود را روی پله قرار دهید اما هنگام بالا رفتن تنها پنجه ی پا را روی هر پله قرار دهید.
5
اگر هنگام راه رفتن در قسمت هایی از پا در کفش احساس فشار و ناراحتی می کنید از کفی کفش استفاده کنید.

برای راحتی بیشتر می توانید از کفی های طبی استفاده کنید. استفاده از کفی در بعضی کفشها پاشنه بلند تابستانه ممکن نیست، بنابراین از راحتی اینگونه کفش ها اطمینان پیدا کنید.

6
به پاهایتان استراحت دهید.

تقریبا هر 20 دقیقه سعی کنید که بنشینید. کفشهایتان را برای استراحت موقت در نیاورید. پاها بعد ارز خارج شدن از کفش کمی ورم می کنند که پوشیدن و راه رفتن دوباره را سخت می کند.

نکته ها: 
 • هر چه پاها بزرگتر باشد کفش هایی با پاشنه بلندتر می توانید بپوشید. اگر پاهای کوچکی دارید سعی نکنید کفشهای با پاشنه های خیلی بلند بپوشید.

 • رانندگی با کفش های پاشنه بلند ایده ی خوبی نیست مخصوصا با دنده ی غیر اتوماتیک. 

 • کفش های پاشنه بلند را هر چه قدر هم که زیبا باشند زیاد نپوشید چرا که باعث کمردرد و  درد های مزمن پا می شوند.