چگونه تقاضای ازدواج کنیم؟

Hossein Ghahramani's picture
گردآوری و ترجمه
حسین قهرمانی

پیش از آغاز، از اینکه دختر رویا هایتان را یافته اید به شما شادباش می گوییم. کسی که قصد دارید باقی عمر خود را در کنار او سپری کنید و اکنون به دنبال راهی می گردید که با پیشنهاد ازدواج او را برای همیشه مال خود کنید. ترس، نگرانی و استرس را از خود دور کنید و برای یک پیشنهاد ازدواج برنامه ریزی شده خود را آماده کنید. در صورتی که با برنامه و آمادگی کامل پیش بروید بدون هرگونه اشتباه غیر منتظره قادر خواهید بود که به دختر رویاهایتان تقاضای ازدواج بدهید. قرار نیست دل به دریا بزنید و با اقدامات دیوانه وار شانس خود را از داشتن همسری که مدت ها آرزویش را داشته اید از بین ببرید. اگر فکر می کنید که نشان دادن احساسات درونی نسبت به فرد مقابل همان چیزی است که همسر آینده شما انتظارش را می کشد، دقیقا همین کار را انجام دهید. مهمترین چیز این است که در شرایط و زمان مناسب و با روش درست، از ته قلب به او بگووید که وجودش و در کنار شما بودنش چقدر برای شما ارزشمند است. سنت ها و رسم و رسومات فرهنگی خانوادگی شخص مقابل را فراموش نکنید. این موضوع با احترام به فردی که قصد دارید با او ازدواج کنید گره خورده است. پیشنهاد ازدواج گام بسیار بزرگی در زندگی محسوب می شود؛ اما پیش از هرچیز اولین گام های ممکن را در ادامه مقاله جستجو کنید.

گام های مقاله
1
ابتدا از انتخاب خود مطمئن شوید.

احتمالا از پیش بارها به این موضوع فکر کرده اید. مهمترین چیز این است که با اطمینان کامل بدانید که او همان کسی است که عاشقش هستید و می توانید آینده خود را با او متصور شوید. تک تک لحظه های زندگی با او را در ذهن خود تصویر سازی کنید. آیا او همان کسی است که می خواهید در تمام لحظات ممکن زندگی در کنار شما باشد؟ او کسی است که شادی ها، غم ها، شکست ها و پیروزی های خود را با او سهیم خواهید شد. لیستی تهیه کنید از تمام دلایلی که باعث شده بخواهید با او ازدواج کنید. این موضوع به شناخت بهتر تصمیمتان برای ازدواج و در نهایت ابراز احساسات درونی به فرد مقابل هنگام تقاضای ازدواج نیز بسیار به شما کمک خواهد کرد.

 • برای آگاهی از احساس حقیقی خود نسبت به فرد مقابل این مقاله را بخوانید: چگونه بفهمیم که عاشق شده ایم؟
 • قدیمی تر ها معتقدند که "وقتی پیداش کنی خودت می فهمی". کمی گیج کننده است اما سادگی نهفته در این جمله در آنجا است که به ما متذکر می شود که پاسخ پرسشمان را در درون خودمان جستجو کنیم. آیا واقعا با تمام وجود او را می خواهید یا در میانه اصرار اطرافیان و تمایل  طرف مقابل به ازدواج گیر افتاده اید. آیا دلیلش این نیست که زمان زیادی با او نامزد بوده اید و حالا راه بازگشتی برای خود نمی بینید؟ آیا تمام دوستان و کوچکتر های فامیل ازدواج کرده اند و خود را از این قافله جدا احساس می کنید؟ پاسخ این است که اینگونه دلایل برای ازدواج و شریک شدن زندگی با فرد مقابل دلایل مناسبی نیستند.
 • دوران نامزدی برای مدت زمان حداقل چند ماه برای شناخت بهتر فرد مقابل پیش از اقدام به ازدواج توصیه ایست که باید جدی گرفت و نباید آن را فدای احساسات فریبنده ذهنی کرد. اینکه فرد مقابل را چندین بار از دور دیده اید یا در یک موقعیت خاص تحت فشار ها و الزامات اجتماعی موجود رفتار مناسبش را تحسین کرده اید و یا اینکه فرد دیگری او را گزینه مناسبی برای ازدواج می داند، شما را درگیر یک فریب ذهنی می کند که نه تنها شما بلکه بسیاری را پیش از شما درگیر ازدواج با فردی با خصوصیات غیر منتظره کرده است. دلیل این فریب ذهنی این است که شما فرد مقابل را بدون شناخت قبلی در تصویر سازی های ذهنی جایگزین فرد ایده آلی می کنید که سال ها در ذهن خود پرورانده اید و خب قسمت غم انگیز ماجرا آنجا رقم می خورد که این فرد هیچگونه سنخیتی با تصورات شما ندارد.
 • درمیان گذاشتن موضوع با فرد سوم بیطرف می تواند ایده خوبی باشد. این فرد می تواند یک دوست یا یکی از اعضای فامیل باشد که از شخصیت و علایق و خواسته های شما آگاهی عمیقی دارد. او به دور از درگیر بودن در احساسات به عنوان شخص سوم بیرون از ماجرا می تواند تصویر درست تری از رابطه شما با این فرد داشته باشد.
2
تا جای امکان از جواب مثبت فرد مقابل به درخواست ازدواج مطمئن شوید.

هرچند که پیشبینی صد درصدی چگونگی پاسخ به درخواست ازدواج غیر ممکن است اما همچنان با شناخت مناسب از فرد مقابل با تکیه بر احساس درونی خود می توانید حدس بزنید که او نیز متقابلا به شما عشق می ورزد و تمایل دارد که زندگی خود را با شما شریک شود. این موضوع را می توانید از ابراز تمایل های گاه به گاه به ازدواج، تشکیل خانواده و داشتن بچه در میان صحبت های او جستجو کنید. اگر هیچگاه به موضوعات اینچنینی اشاره نکرده است می توانید با زیرکی این موضوعات را پیش بکشید و واکنش او را محک بزنید. اگر در مقابل چنین موضوعاتی احساس راحتی نکند و سعی کند که موضوع را عوض کند این خود نشانه ای است که این فرد هنوز آماده ازدواج نیست.

 • شناخت قبلی و دعوت به با هم بودن در شرایط اجتماعی خاص مانند شرکت در یک مراسم یا شام در یک رستوران یا رفتن به کافی شاپ می تواند به اطمینان از تمایل فرد مقابل به بودن در کنار شما کمک کند. فردی که پس از آشنایی اولیه به دعوت شما برای صرف شام در یک رستوران جهت آشنایی بیشتر پاسخ منفی می دهد، به راحتی به درخواست ازدواج شما  پاسخ مثبت نخواهد داد.
 • اگرچه مطرح کردن موضوعاتی پیرامون تشکیل خانواده و ازدواج ممکن است شما را مضطرب کند اما در نهایت می تواند از یک شرمساری بزرگتر در پی پاسخ منفی به درخواست ازدواج جلوگیری کند. در صورتی که فرد مقابل نیز تمایل به ازدواج با شما را داشته باشد از مطرح شدن موضوعات اینچنینی استقبال خواهد کرد. 
3
رسم و رسومات خانوادگی او را در مورد چگونگی درخواست ازدواج نادیده نگیرید.

همانطور که پیشتر نیز گفته شد، احترام به رسم و رسومات هرچند ممکن است با نگرش دنیای مدرن و همچنین شما همخوانی نداشته باشد اما احترام به سنت های پیشین خانوادگی فرد مقابل نشان از احترامی دارد که بیش از هرچیز برای همسر آینده خود قائل هستید. نادیده گرفتن سنت ها می تواند از جانب خانواده همسر آینده بی ادبی و بی احترامی تلقی شود و تنش های به وجود آمده کار شما را برای ازدواج با فرد مورد علاقه بیش از پیش سخت خواهد کرد.

 • این مسئله تماما به شناخت شما از فرد مقابل بستگی دارد. آیا پیروی از سنت ها برای او و خانواده اهمیت دارد؟ به هر حال حتی اگر همسر آینده شما خود به سنت ها پایبند نباشد، تلاش شما به پیروی از رسم و رسومات خانوادگی او می تواند تحسین بر انگیز باشد و خود به گرفتن پاسخ مثبت کمک کند. اما گاهی این موضوع ممکن است شما را متهم کند به عدم شناخت فرد مقابل و عدم آگاهی از ارزش هایی که او به آنها معتقد است.
 • حتی اگر احترام به سنت های خانوادگی با باور های شما و فرد مقابل در تضاد باشد، احترام فردی به پدر، مادر، اعضای خانواده و دوستان فردی که قصد دارید با او ازدواج کنید چیزی نیست که بخواهید نادیده بگیرید. می توانید ابتدا از خود فرد تقاضای ازدواج کنید و پس از دریافت پاسخ مثبت به تقاضای ازواج، با مشورت با یکدیگر موضوع ازدواج و اطلاع به خانواده و دوستان را به پیش ببرید.
4
یک زمان مناسب برای تقاضای ازدواج انتخاب کنید.

زمانبندی مناسب برای پیشنهاد ازدواج بسیار اهمیت دارد. هرچند تشخیص زمان ایده‌آل برای تقاضای ازدواج غیر ممکن است اما تقاضای ازدواج می بایست زمانی صورت بگیرد که آمادگی داشته باشید، شرایط تحت کنترل باشد و عجله ای در کار نباشد. هنگامی که برای چگونگی تقاضای ازدواج خود با جزئیات کامل برنامه ریزی کرده باشید، تنها کافی است به دنبال فرصت مناسب باشید.

 • آیا روز به خصوصی وجود دارد که برای هر دوی شما معنای خاصی داشته باشد؟ برای مثال سالگرد اولین دیدار یا اولین قرار عاشقانه.
 • به شرایط روحی فرد مقابل توجه کنید، لحظاتی هستند که فرد از لحاظ روحی آرام و شاد است و از بودن در کنار شما بیش از هر زمان دیگری خوشحال به نظر می رسد. چنین لحظاتی بهترین فرصت برای تقاضای ازدواج است. در مقابل اگر فرد روز بدی را گذرانده باشد ممکن است به ساده ترین تقاضا ها نیز پاسخ مثبت ندهد چه برسد به پاسخ مثبت به یک تقاضای ازدواج.
 • گاهی زمان تقاضای ازدواج عملا به صورت ناگهانی در پیش پای شما قرار می گیرد. ممکن است به صورت ناگهانی با فردی که سال ها به او علاقمند بوده اید دیدار کنید و نادیده گرفتن شرایط می تواند برای همیشه این فرصت را از شما بگیرید. ممکن است فرد مقابل از لحاظ روحی آسیب دیده باشد و نیاز به تکیه گاه داشته باشد. می توانید شانس خود را امتحان کنید و یک پاسخ مثبت نیز دریافت کنید اما فراموش نکنید که تحت شرایط تحمیل شده  هیچ چیز قابل پیشبینی نیست و حتی در صورت ازدواج یک زندگی بنا شده بر پایه های تردید، دو دلی و تحمیل و اجبار با خود خوشبختی به همراه نخواهد داشت.
 • تقاضای ازدواج در روز های خاص مانند تعطیلات یا روز تولد می تواند مزایا و معایب به خصوصی برای شما در بر داشته باشد. از یک سو، چنین روز هایی می توانند نسبت به روز های عادی سال معنای بیشتری داشته باشند مخصوصا زمانی که همه دوستان و فامیل در کنار هم جمع شده اند اما از سوی دیگر فرصت داشتن یک روز مخصوص به خودتان در سال را از دست می دهید. 
5
یک مکان مناسب برای تقاضای ازدواج انتخاب کنید.

مکان انتخابی و شرایط  حاکم هنگام تقاضای ازدواج، برای همیشه در خاطره ها خواهد ماند و مهمتر از همه توجه به این مسئله است که تنها "شما" مسئول فراهم کردن مکان و شرایط مناسب برای تقاضای ازدواج خواهید بود. اصولا شما می توانید در هرجایی از فرد مورد علاقه خود تقاضای ازدواج کنید اما بهتر است جایی را انتخاب کنید که برای هر دوی شما معنی و مفهوم خاصی داشته باشد. جایی که احساس راحتی وآرامش می کنید و به دور از هر مزاحمتی حس طبیعی بودن به شما می دهد.

 • مکان های مورد علاقه او کجا ها هستند؟ آیا عاشق بودن در کنار دریا و ساحل است و یا ترجیح می دهد در یک فضای مدرن و لوکس غذای مورد علاقه اش را در کنار کسی که دوستش دارد صرف کند؟
 • چه چیزی برایتان عملی و امکان پذیر است؟  ممکن است ایده ای داشته باشید که روی کاغذ فوق العاده به نظر برسد اما آیا از عهده انجام چنین ایده ای بر خواهید آمد؟  هرچه سخت تر برای فراهم کردن شرایط مناسب تلاش کنید بیشتراوضاع از کنترلتان خارج می شود. بهتر است مکان تقاضای ازدواج جایی باشد که خود شما نیز احساس راحتی کنید و بر اوضاع کنترل داشته باشید.
 • مکان مورد نظر باید امن باشد. یک جای دور افتاده و آرام شاید مناسب به نظر برسد اما عدم احساس امنیت ممکن است باعث شود اوضاع آنطور که می خواهید پیش نرود.    
 • انتخاب یک مکان رومانتیک مانند یک رستوران لوکس یا یک اقامتگاه ساحلی با هماهنگی قبلی با مدیریت و کارکنان می تواند ایده مطمئن و مناسبی باشد.
 • با شناخت بیشتر طرف مقابل این مکان خاص می تواند جایی باشد که هردو عاشق بودن در آنجا هستید. می تواند یک پیکنیک رومانتیک باشد، دوچرخه سواری یا کوه پیمایی در مکانی با یک منظره فوق العاده یا سفر به یک مکان دوست داشتنی. مزیت تقاضای ازدواج در حین انجام یک تجربه مشترک دلنشین در این است که او هیچ ایده قبلی از اینکه ممکن است به او پیشنهاد ازدواج بدهید نخواهد داشت.  
6
نحوه تقاضای ازدواج خود را انتخاب کنید.

هنگامی که از زمان و مکان تقاضای ازدواج مطمئن شدید، باید بر روی چگونگی نحوه تقاضای ازدواج تمرکز کنید. معمولا به همراه داشتن یک حلقه ایده مناسبی است اما چه چیز دیگری می توانید به برنامه پیشنهاد ازدواج خود اضافه کنید تا این تجربه را به یک خاطره دلنشین، رومانتیک و فراموش نشدنی بدل کنید؟ به یاد داشته باشید که چگونگی تقاضای ازدواج شما بارها از زبان او برای دیگران بازگو خواهد شد. ایده های بی شماری هستند که می توانید با الهام گرفتن از آنها یک تجربه فراموش نشدنی منحصر به خودتان و نامزد مورد علاقه تان را طرح ریزی کنید.

 • روی یک پا زانو بزنید و با نشان دادن حلقه از او تقاضای ازدواج کنید. ممکن است از نگاه مردانه کمی لوس به نظر برسد اما او پیش از این بارها با دیدن این صحنه در فیلم های سینمایی خود را  به جای هنرپیشه نقش زن تصور کرده است و این ژست کلیشه ای می تواند با انفجاری از احساسات، او را نیز در برابر خواسته شما به زانو در بیاورد. همچنین اعتماد به نفس و شجاعتی که در پشت این حرکت  قرار دارد، خود می تواند به دریافت پاسخ مثبت کند. عیب آن اما این است که در صورت جواب رد به خواسته شما در جمع، شرمساری حاصل از آن می تواند دوچندان باشد.
 • با شناختی که از او پیدا کرده اید و با توجه به درون گرا یا برون گرا بودن او تصمیم بگیرید که او دوست دارد تقاضای ازدواج به صورت خصوصی ابراز شود و یا در جمع و حضور دیگران به نوعی عمومی شود. از انجایی که این تصمیم موضوعی خصوصی بین دو نفر محسوب می شود و همچنین به دلیل ریسک کمتر بهتر است در جمع و در حضور دیگران مطرح نشود.
 • در صورتی که از پاسخ مثبت او اطمینان دارید می توانید با کمک دوستان مشترک خود کمی اسانس ماجراجویی و غافلگیری به تقاضای ازدواج خود اضافه کنید. خواندن موسیقی مورد علاقه به کمک دوستان، یک جشن کوچک و در انتها حلقه و تقاضای ازدواج.
 • پنهان کردن حلقه یکی از روش هایی است که با استفاده از عامل غافلگیری تقاضای ازدواج را خاطره انگیز و البته کمی مفرح خواهد کرد. می توانید حلقه را در یک جعبه شکلات یا هدیه پنهان کنید و از او بخواهید که جعبه را باز کند.
 • ساخت یک بازی یا یک پازل که در نهایت به جمله "با من ازدواج می کنی؟" ختم شود یا سفارش یک دسته گل بزرگ به همراه کارت تقاضای ازدواج به درب منزل از جمله ایده هایی هستند که می توانند همسر آینده شما را در شرایطی که اصلا انتظارش را ندارند غافلگیر کنند.
7
یک حلقه ازدواج تهیه کنید.

اگر از پیش با سلیقه او و نوع حلقه ای که می پسندد آشنایی داشته باشید کارتان بسیار راحت می شود. می توانید با جستجوی شبکه های اجتماعی که او دنبال می کند و تصاویر لایک شده ایده خوبی برای خرید حلقه مورد نظر داشته باشید اما اگر هیچ ایده ای ندارید بهتر است یک حلقه معمولی و موقتی تنها برای پیشنهاد ازدواج خریداری کنید.

 • برای سایز حلقه می توانید با صحبت با فروشنده  یا از دوستان مشترک کمک بگیرید. اگر حلقه دیگری از او در دسترس باشد با مداد و دنبال کردن دیواره درونی یک خط روی کاغذ بکشید. راه دیگر این است که چند مدت قبل از او بخواهید سایز انگشت هایتان را برای سرگرمی با هم مقایسه کنید. ممکن است سایز انگشت کوچک شما هم اندازه سایز انگشت حلقه او باشد.
 • نیازی نیست پولی بیش از حد توان برای حلقه هزینه کنید. فراموش نکنید که او قرار است همسر آینده شما شود و پیش از هرچیز می بایست تمام آنچه که هستید را بپزیرد. تا جایی که می توانید به جای خرج کردن تمام پولتان برای یک حلقه،  برای آینده زندگی مشترک صرفه جویی کنید. 
8
با توجه به شرایط و مکان مورد نظر از لحاظ ظاهری به خودتان برسید.

در روزی که شاید خاص ترین روز زندگی شما باشد تلاش کنید متناسب با شرایط "بهترینِ خودتان" باشید. به آرایشگاه بروید، دوش بگیرید و دستی به سر و صورت خود بکشید.  لباس شیک بپوشید و عطر بزنید. تمام تلاش شما در جهت خلق یک روز استثنایی است که هرگز فراموش نخواهد شد. 

9
نحوه تقاضای ازدواج خود را از پیش چندین بار تمرین کنید.

اگر قرار است که پیشنهاد ازدواج بدهید، باید از پیش روی جملاتی که قرار است به زبان بیاورید تمرین کنید. روی نحوه تقاضای خود و اینکه چرا می خواهید برای همیشه در کنار شما شریک زندگیتان باشد تمرین کنید. این تمرین کردن ها کمک می کند وقتی که آن لحظه به خصوص فرا رسید، در هیجان حاصل از شرایط موجود افکارتان از هم گسسته نشود و دقیقا بدانید که چه چیز هایی قرار است به زبان بیاورید. قرار نیست بیش از حد به خودتان فشار بیاورید و یک تقاضای ازدواج تصنعی و ربات مانند داشته باشید. تمرین کردن تنها کمک می کند که آمادگی بیشتری داشته باشید و با تسلط و اعتماد به نفس بیشتری آنچه در اعماق قلبتان است را به زبان بیاورید. در نهایت تنها کلماتی که در خاطر همسر آینده شما باقی می ماند این جمله است: "با من ازدواج می کنی؟".

 • جملات می توانند کلیشه ای نباشند و از عباراتی استفاده کنید که هر دوی شما بیشتر با آن عبارات و واژه ها ارتباط برقرار می کنید. جمله نهایی می تواند اینگونه ختم شود: "زن من میشی؟"، "نه فقط امروز، میخوام تا اخر عمر کنار من باشی"، "میشه 4 تا بچه با هم داشته باشیم؟" و ...

جملات به کار برده شده برای تقاضای ازدواج بهتر است تا جای ممکن کوتاه، ساده و از ته قلب باشند. برای مثال:

از روزی که با هم آشنا شدیم زندگی یه جورایی فرق کرده، قشنگتر شده. تو بهترین اتفاقی هستی که تو زندگی برام افتاده. وقتی فکر می کنم میبینیم زندگیم بدون تو هیچی نیست. تو قشنگترین، با فکرترین و مهربونترین دختری هستی که می شناسم و میخوام برای همیشه...، فقط مال من باشی. با من ازدواج می کنی؟

10
پیشنهاد ازدواج بدهید.

زمان آن فرا رسیده که طبق نقشه پیش بروید. او را به سمت مکانی که از قبل می دانید هدایت کنید و آنچه برنامه ریزی کرده اید را عملی کنید. مراقب باشید با حرکاتی مانند چک کردن چندین باره حلقه در جیب نقشه تقاضای ازدواج لو نرود. اگر او را به جایی دعوت کرده اید که بیش از حد معمول رومانتیک به نظر می رسد و قبلا با او به چنین جایی نرفته اید بهتر است هرچه سریعتر پیش از آنکه بویی برده شود و در حالی که از جو موجود شگفت زده است، مرحله نهایی یعنی همان تقاضای ازدواج را هرچه سریعتر انجام دهید.

 • ممکن است اشک بریزد یا حتی از خوشحالی جیغ بکشد. برای چنین مواردی آمادگی داشته باشید و خونسردی خود را از دست ندهید. حتی اگر تمام لحظات و جو موجود به او فهمانده باشند که ماجرا از چه قرار است، این موضوع تا وقتی که به طور کامل از سوی شما انجام نشده باشد، برای او باورکردنی نخواهد بود.
 • اگر جواب او به تقاضای ازدواج شما مثبت بود، حلقه را در انگشت دست چپ او جای دهید و او را در آغوش بگیرید. 
نکته ها: 
 • در صورت امکان و با توجه به شرایط و روش تقاضای ازدواج می توانید از یکی از دوستان خود بخواهید که از شما در حال تقاضای ازدواج عکس و فیلم بگیرد. 

 • در صورتی که پاسخ او به تقاضای شما "منفی" یا جملاتی شبیه به "باید درموردش فکر کنم" باشد، نگران نشوید؛ موضوع تقاضای ازدواج موضوع کوچکی نیست و همچنان می تواند در نهایت به یک پاسخ مثبت بدل شود. 

 • با هم در مورد ازدواج صحبت کنید. اگر واقعا فکر می کنید که قرار است برای مثال 50 سال آینده را در کنار همدیگر زندگی مشترکی داشته باشید بهتر است در این مورد و اینکه چه برنامه هایی در سر دارید با یکدیگر صحبت کنید. 

 • با فروشنده حلقه صحبت کنید و از او بخواهید در صورت لزوم حلقه خریداری شده را با همراهی همسر آینده با نمونه دلخواه تعویض کنید. 

 • اگر در مورد چگونگی و واکنش او به تقاضای ازدواج به هیچ وجه مطمئن نیستید و سردرگم شده اید در این رابطه می توانید با دوست صمیمی یا اعضای خانواده او صحبت کنید. 

 • از به کار بردن جملات تحقیرآمیز که شاید فکر کنید با کمی شوخ طبعی برای تقاضای ازدواج مناسب هستند پرهیز کنید. عباراتی مانند "می دونستم خیلی دلت می خواد با من ازدواج کنی بیا اینم حلقه" هرچند ممکن است بامزه به نظر برسند اما به هیچ عنوان عبارت مناسبی برای شروع یک زندگی مشترک همراه با احترام نخواهد بود. همچنین استفاده از بازی های ذهنی مانند "ادعای پایان یافتن رابطه و در ادامه یک تقاضای ازواج غیر منتظره" می تواند به نتایج غیر قابل پیشبینی و گاها غیر قابل جبرانی ختم شود.

 • تقاضای ازدواج می بایست هرچه صمیمانه تر و به دور از بازی های ذهنی باشد. فراموش نکنید که او قرار است همسر آینده شما باشد و صداقت مهمترین پارامتر یک زندگی مشترک است. بازی های ذهنی ممکن است کل قضیه تقاضای ازدواج را جذابتر و دراماتیک کند اما تلاش شما برای ساختن یک زندگی مشترک باید بر کاهش هرچه بیشتر این بازی های ذهنی و درنهایت ایجاد صداقت بی قید شرط در رابطه باشد. 

 • تقتضای ازدواج در جمع و در حضور دوستان و آشنایان می تواند گاها باعث عصبانیت فرد مقابل شود. این موضوع که شما با این روش قصد دارید با تحت فشار قرار دادن او در میان الزامات اجتماعی پاسخ مثبت بگیرید شما را بی فکر و ناتوان نشان خواهد داد. در نهایت بر خلاف تمام فشار های اجتماعی حاصل از جو موجود، جواب رد به پیشنهاد ازدواج  شما داده خواهد شد. تنها زمانی تقاضای ازدواج را در جمع مطرح کنید که هر دو از پیش به یک میزان به ازدواج با یکدیگر تمایل نشان داده اید. 

منابع

دیدگاه

0

دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه خود، وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید