چگونه سر صحبت را با افراد غریبه باز کنیم؟

Hossein Ghahramani's picture
گردآوری و ترجمه
حسین قهرمانی

گفتگو با دیگران مخصوصا افرادی که از پیش نمی شناسید ساده نیست و خب آغاز مکالمه نیز سخت ترین قسمت ماجرا است. اگر آغاز مکالمه به خوبی انجام نشود مکالمه به خوبی شکل نمی گیرد یا حتی ممکن است اصلا شکل نگیرد. در اینجا قصد داریم چگونگی آغاز مکالمه را در 3 بخش: اصول مکالمه موفق، آمادگی برای مکالمه و در نهایت آغاز مکالمه به صورت گام به گام به شما آموزش بدهیم. ادامه مطلب را از دست ندهید.

بخش اول: اصول مکالمه موفق
1
علایق و منافع

هر انسانی حتی اگر دیگران و آدمهای اطراف برایش خیلی هم اهمیت نداشته باشد، باز هم علایق و منافعی دارد که برایش مهم است و او را به وجد می آورد. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که هنگام آغاز گفتگو ممکن است مرتکب شوید این است که موضوع مکالمه را با علایق شخص مقابل همخوانی نداشته باشد. ممکن است فکر کنید آگاهی از علایق شخصی که نمی شناسید بدون صحبت کردن با او غیر ممکن است اما در واقع طرز لباس پوشیدن، وسایلی که به همراه دارد و جایی که شخص مورد نظر را ملاقات می کنید می تواند اطلاعات مهمی درباره موضوعات مورد علاقه او به شما بدهد.  برای مثال اگر فردی را در باشگاه بدنسازی ملاقات کنید مشخص است که به ساخت ماهیچه علاقمند است.

2
تفاهم و تشابه

تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از  انسانها تمایلی به خوردن غذاهای آبی رنگ ندارند زیرا در نظرشان غیر طبیعی، غیر خوردنی و حتی سمی جلوه می کند. ما انسان ها به چیز هایی علاقه نشان می دهیم که برایمان آشنا باشند و از چیز های غیر طبیعی و غیر عادی دوری می کنیم. خبر خوب اینکه شما می توانید با استفاده از تکنیکی خاص در اولین ملاقات خود با شخصی غریبه کاملا آشنا به نظر برسید.  این تکنیک "برقراری تفاهم" نام دارد و با استفاده از ان می توانید خیلی راحت تر مکالمه را آغاز کنید.

  • لباس های عجیب و غریب نپوشید. تن صدا، لحن، لهجه، طرز لباس پوشیدن، ایستادن، نشستن و رفتار شما باید با شخص مقابل همخوانی داشته باشد. اگر لحن طرف مقابل جدی است و از عبارات دستوری رسمی برای مکالمه استفاده می کند شما نیز باید برای برقراری رابطه با همین لحن مکالمه را با او آغاز کنید تا بتوانید با برقراری تفاهم مکالمه را به پیش ببرید. 
3
"زبان بدن" یا "بادی لَنگوئج" (Body Language)

آیا تا به حال شده که هنگام مکالمه با شخصی احساس کنید که او می خواهد شما را دست به سر کند؟ چقدر خوب می شد اگر می توانستید از پیش متوجه این موضوع بشوید که زمان درستی را برای آغاز مکالمه انتخاب نکرده اید. بهتر است بدانید که تشخیص این موضوع امکانپذیر است. چگونه؟ با استفاده از توانایی تشخیص "زبان بدن"!
پیش از آغاز مکالمه با هر فردی، ابتدا باید زبان بدن آنها را بخوانید و متوجه شوید که آیا آنها علاقمند یا آماده آغاز گفتگو با شما هستند یا خیر. 

4
چیزی که تو را تحت تاثیر قرار می دهد مرا تحت تاثیر قرار نمی دهد.

یکی از اشتباهات غیر قابل جبرانی که بسیاری هنگام برقراری ارتباط و آغاز مکالمه مرتکب می شوند این است که تنها از یک فرمول کلی برای تحت تاثیر قراردادن همه افراد استفاده می کنند. اگر فکر می کنید که با استفاده از فرمولی که با آن شخص بخصوصی را تحت تاثیر قرار داده اید لزوما می توانید شخص دیگری را نیز تحت تاثیر قرار دهید، باید بگوییم که سخت در اشتباهید. چیزی که برای فردی جالب به نظر می رسد ممکن است برای دیگری خسته کننده باشد. کلید یک مکالمه موفق این است که بدانید دقیقا چه چیزی می تواند اشخاص متفاوت را با سنین و روحیات گوناگون تحت تاثیر قرار دهد.

بخش دوم: آمادگی برای مکالمه
1
"زبان بدن" (Body Language) شخص مقابل را بررسی کنید.

پیش از آغاز مکالمه با فردی که نمی شناسید، باید وضعیت احساسی او را در آن زمان به خصوص تشخیص دهید. برای مثال اگر شخصی دستانش را در جیبش فرو برده است، چهره اش در هم و رو به پایین است و هنگام نزدیک شدن از شما فاصله می گیرد، مشخص است که تمایلی به برقراری ارتباط ندارد.

2
موضوع مکالمه را از پیش مشخص کنید.

چون تازه می خواهید گفتگو با افراد غریبه را شروع کنید، بهتر است قبل از آغاز گفتگو موضوع مکالمه را با توجه به سن، جنسیت، شخصیت اجتماعی، شغل، علایق و دیگر فاکتورها در ذهن خود مشخص کنید.اگر موضوعی به ذهنتان نمی رسد کافی است به اطراف خود نگاه کنید. برای مثال ساعت، موبایل، عینک، ترافیک، تصادف، متصدی بداخلاق بانک و ...

3
جمع آوری اطلاعات درباره شخص مورد نظر.

آیا شخص مورد نظر درحال انجام کاری است که علایق او را بروز می دهد؟ آیا در حال خواندن کتاب است؟ عنوان و موضوع کتاب چیست؟ آیا از گوشی موبایل استفاده می کند؟ چه مارکی؟ چه نوع لباسی پوشیده است؟ هرچه بیشتر در مورد او اطلاعات داشته باشید بهتر می توانید موضوع آغاز مکالمه را تعیین کنید. 

4
هنگام نزدیک شدن برای آغاز گفتگو مراقب "زبان بدن" خود باشید.

هنگامی که موضوع مکالمه را در ذهن خود مرور کردید بهتر است هنگام نزدیک شدن به شخص مقابل زبان بدن مناسبی از خود نشان دهید. چهره ای بشاش، سر رو به جلو و نگاهتان به سمت شخص مقابل باشد. می توانید در مقابل آینه تمرین کنید. 

بخش سوم: آغاز مکالمه
1
لبخند بزنید.
2
اعتماد به نفس داشته باشید.

اعتماد به نفس مانند یک آهنربا عمل می کند. هنگامی که به خودتان اعتماد داشته باشید دیگران هم به شما و آنچه که می گویید اعتماد می کنند. این موضوع در مورد عزت نفس و احترامی که برای خود قائلید نیز صدق می کند. اعتماد به نفس روی طرز بیان کلمات تاثیر می گذراد. اگر هنگام بیان کلمات مردد باشید، به طرف مقابل این حس را القا می کنید که از نزدیک شدن به آنها سؤ نیتی در سر دارید. 

3
در صورت لزوم خودتان را معرفی کنید.

اگر همکار، همسایه یا همکلاسی هستید یا دوست مشترکی دارید، ابتدا خود را معرفی کنید. این موضوع می تواند حس اعتماد بیشتری در طرف مقابل ایجاد کند.
این مقاله را بخوانید: چگونه خودمان را به دیگران معرفی کنیم؟

4
مکالمه را با یک سوال آغاز کنید.

شاید صحبت کردن درمورد یک موضوع بدون مقدمه کمی عجیب به نظر برسد اما پرسیدن یک سوال ساده هیچگاه عجیب نخواهد بود و طرف مقابل همیشه خود را موظف می داند که به طور کامل به سوال شما پاسخ دهد و این همان فرصتی است که می توانید برای باز کردن باب گفتگو از آن استفاده کنید. 

  • سوالاتی نپرسید که جواب انها به یک جواب کوتاه و بله یا خیر ختم شود. سعی کنید سوالاتی بپرسید که خود به سوالات دیگر ختم شوند. اگر شخصی در حال کتاب خواندن است نپرسید "کتاب خوبیه؟ یا "از کجا خریدید؟" در عوض بپرسید "موضوع کتاب درمورد چیه؟".
  • برای تاثیر گذاری بیشتر می توانید ابتدا از شخص مقابل تعریف کنید و سپس سوال خود را بپرسید. برای مثال: چه ساعت قشنگی دارید! از کجا گرفتید؟
  • درباره موضوعاتی که شخصا علاقه ای به آنها ندارید صحبت نکید. چون در ادامه مکالمه با مشکل مواجه خواهید شد.
  • پیش از پرسیدن سوال می توانید هدف خود را از طرح سوال توضیح دهید. برای مثال: "من می خواستم یک کتاب برای خواهرزادم بگیرم، می تونم بپرسم موضوع کتابی که می خونید در مورد چیه؟" با این روش، طرح سوال شما دیگر بی مقدمه نیست و به جای اینکه یک کنجکاوی بیمورد یا به زبان عامیانه "فضولی" به نظر برسد شبیه به درخواست کمک خواهد بود.
5
برای ادامه مکالمه منتظر پاسخ بمانید.

پاسخی که می شنوید و انرژی که با خود به همراه دارد به شما می فهماند که آیا آغاز مکالمه موفقیت آمیز بوده است یا خیر. اگر پاسخ به سوال شما سربالا و از روی بی میلی داده شد دو راه پیش روی شما است: یا شانس خود را امتحان کنید و با پرسیدن سوالاتی بهتر یخ گفتگو را بشکنید یا تشکر کنید و به راه خود بروید. تشخیص این موضوع، به توانایی شما در مدیریت مکالمه و خواندن زبان بدن بستگی دارد. اگر در همان گام نخست یا در ادامه یخ گفتگو شکست و به گرمی پاسخ شما داده شد، باید به شما تبریک بگوییم؛ آغاز مکالمه موفقیت آمیز بوده است.

نکته ها: 
  • اگر هنگام آغاز مکالمه بیش از 1 نفر حضور دارشته باشد، نکته کلیدی این است که دیگر افراد جمع را نیز درگیر مکالمه کنید. حتی اگر تنها تمایل به مکالمه با یک نفر در جمعی را داشته باشید باز هم مجبورید برای حفظ مکالمه دیگران را نیز درگیر مکالمه کنید و نظرات آنها را نیز بپرسید. در غیر این صورت دیگران خسته می شوند و شما به عنوان یک مزاحم در آن جمع قلمداد می شوید.

  • اینکه شخصی در حال انجام فعالیتی است ثابت نمی کند که به آن علاقه دارد. برای مثال اشتباهی که خیلی از بزرگتر ها می کنند پرسش در مورد وضعیت تحصیلی بچه هاست. اگر چه این فعالیت روزانه آنها است اما فعالیت مورد علاقه آنها نیست. در عوض در موردی بازی های کامپیوتری، اسباب بازی ها، برنامه های تلوزیونی و موضوعات مشابه صحبت کنید.

  • در مورد مسائل خصوصی، موضوعات بحث برانگیز و حساس صحبت نکنید. مکالمه را ساده و دلنشین پیش ببرید.

منابع

دیدگاه

0

دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه خود، وارد سایت شوید یا ثبت نام کنید